zawodnik #IBteam

Poznaj naszych zawodników: Katarzyna Stolorz

Od jak dawna biegasz i jak dużo zajmuje Ci to czasu?

Biegam od jesieni 2015 roku. Początkowo 2 razy w tygodniu. Moja przygoda z regularnym bieganiem zaczęła się wiosną 2016 roku. Wtedy były to krótkie około półgodzinne wybiegania. Obecnie sam trening zajmuje mi średnio półtorej godziny i wykonuję go 5 razy w tygodniu.

Kiedy zaczęłaś współpracę z Inżynierią Biegania i skąd dowiedziałaś się o tej grupie biegowej?

Współpracę z IBteam rozpoczęłam w lutym 2018 roku. Po przebytej kontuzji, która na długi okres czasu wyłączyła mnie z treningów postanowiłam uporządkować swoje życie biegowe i zacząć biegać pod okiem trenera. Rozpoczęłam poszukiwania w internecie i tak poprzez liczne pozytywne opinie trafiłam na IBteam. Postanowiłam zaryzykować. 😉

Czy bardzo zmieniły sie Twoje metody treningowe po wstąpieniu do #IBteam? Jeśli tak, to gdzie zauważasz największą zmianę?

Rozpoczęcie współpracy z IBteam całkowicie odmieniło moje życie biegowe. Właściwie dopiero od tej pory mogę nazwać moje “bieganie” treningami. Najważniejszą zmianą było wprowadzenie wielu nowych metod treningowych i ułożenie ich w plan stanowiący logiczną całość, jednocześnie dopasowany np. pod konkretny start. Taka różnorodność metod dała mi ogromny progres w wynikach.
 
Kasia podczas 6. PZU CRACOVIA Półmaraton Królewski, gdzie wystartowała w biegu towarzyszącym na 5 km ustanawiając rewelacyjną życiówkę. Fot.: kolekcja prywatna.
Z jakiego wyniku lub startu jesteś najbardziej zadowolona?
Najbardziej satysfakcjonujący był dla mnie ostatni start na 5km w Krakowie. Złamanie granicy 20 minut i spory progres czasowy na tym dystansie w ciągu kliku miesięcy. Jednocześnie pokonanie tej trasy w pełnym “komforcie” pokazały mi, że można iść do przodu trenując w rozsądny sposób.
 
Jesteśmy już u schyłku tego sezonu, więc pewnie myśli uciekają do roku 2020. Jaki jest Twój najważniejszy cel na kolejny sezon?
Jak każdego biegacza ‘amatora’ i mnie kusi dystans maratoński. 😉
Jednak chyba jeszcze odłożę to w czasie, żeby móc się dobrze przygotować. Po takim zakończeniu sezonu skupię się raczej na przygotowaniach pod dystans 5/10km. Jako przerywnik pewnie półmaraton tez wpadnie – może Gdynia, bo to już prawie jest dla mnie tradycja.
 
Czy poza bieganiem uprawiałaś lub nadal uprawiasz inną dyscyplinę sportu?
Zdecydowanie jestem fanką siłowni. Właściwie to wszystko się od niej zaczęło i do tej pory treningi siłowe są dla mnie nieodłącznym elementem mojego życia. Lubię czasami “poprzerzucać” trochę ciężarów 😉
 
Kasia w towarzystwie znajomych z #IBteam podczas organizowanego na majówkę obozu w Bieszczadach. Fot.: Pixx
Co sprawiło, że wybrałaś bieganie na swoją pasję?
Cała przygoda z bieganiem zaczęła się od problemów ze sporą nadwagą. Jednocześnie praca jako “zabiegowiec” wymusiła na mnie poprawę w zakresie siły mięśniowej. Postanowiłam wybrać się na siłownię i korzystając z pomocy trenera popracować nad sylwetką i utratą zbędnych kilogramów. To on przed każdym treningiem robił mi 5-minutową rozgrzewkę na bieżni. Potem sama zaczęłam przychodzić coraz wcześniej przed treningiem, żeby potruchtać. Po kilku miesiącach, gdy wyszłam po raz pierwszy pobiegać na zewnątrz wiedziałam, że bieganie jest tym, co chcę robić. Ze względu na duże obciążenia psychiczne w pracy, bieganie pozwala mi rozładować napięcie i to mnie dodatkowo mobilizuje.
 
Co lubisz robić poza uprawianiem sportu i czy też poświecasz temu tak dużo czasu?
Na co dzień jestem lekarzem więc sporo czasu spędzam w pracy. Treningi biegowe, siłowe powodują, że niewiele mam czasu dla siebie. Aczkolwiek zwiedzanie przez bieganie jest moją ulubioną formą spędzania wolnego czasu. Stąd moje postanowienie noworoczne – mniej pracować, więcej trenować. Oby się udało… 🙂
 

PROGRES WYNIKÓW KASI

DystansPrzed wstąpieniem do #IBteamZawodnik #IBteam
5 km23:2019:52
10 km49:5541:40
Półmaraton2:01:001:33:04*

*- trzymamy kciuki by czas został poprawiony podczas Półmaratonu Gliwickiego (26.10.2019 r.) 😀


Jeśli jesteś zainteresowany, co dzieje się w świecie biegów wyczynowych, jak trenują zawodnicy i trenerzy IBteam, jakie mamy spostrzeżenia odnośnie metod treningowych oraz co przygotowujemy dla wszystkich amatorów biegania, zapraszamy do subskrybowania. Będziemy chcieli zachęcić czytelnika do dyskusji, przemyśleń oraz działań.  🙂 

Pozostaw komentarz.