Adrian Szewczyk

Poznaj naszych zawodników: Adrian Szewczyk

Od jak dawna biegasz i jak dużo zajmuje Ci to czasu?

Biegam od lata (czerwiec/lipiec) 2015 roku. W normalnym rytmie mam 6 dni treningowych w tygodniu. Średnio każdy trening trwa 60-80 minut.

Kiedy zacząłeś współpracę z obecnym trenerem?

Z trenerem Dawidem współpracę zacząłem wiosną 2018 r.

Jaka rada dana przez trenera była najcenniejsza?

“Adrian, spokojnie. Nie podpalaj się. Jesteś dobrze przygotowany tylko zacznij spokojnie i rób swoje” – rozmowa na dzień przed Orlen Maratonem 2019, która dodała mi bardzo dużo pewności siebie.
 
Adrian podczas Biegu Runbertów na 5 km. Fot.: kolekcja prywatna.
Z jakiego wyniku lub startu jesteś najbardziej zadowolony?
Orlen Maraton 2019 – czas: 2:58:07 – żadnych problemów, żadnej ściany. Przebiegnięty bez żelu, jedynie na 2-3 kubeczkach wody. Wtedy byłem w najlepszej formie.
 
Jesteśmy na początku nowego roku. Jakie masz plany na ten sezon?
Planem początkowym było pobiegnięcie szybkiej dziesiątki. Jednak życie najlepiej weryfikuje nasze założenia i raczej skończy się próbą pobicia życiówki na 5 km.
 
Czy poza bieganiem uprawiałeś lub nadal uprawiasz inną dyscyplinę sportu?
Całe moje życie było związane ze sportem. Był kickboxing, basen, piłka nożna (dzięki której przeszedłem rekonstrukcję lewego kolana :P) i rower. Obecnie skupiam się na bieganiu, a jedynym odstępstwem jest rower i basen.
 
Adrian podczas warszawskiego spotkania z Haile Gebrselassie’m. Fot.: kolekcja prywatna.
Co sprawiło, że wybrałeś bieganie na swoją pasję?
Nakręca mnie rywalizacja, niestety w sporcie jak i po za nim jestem strasznym indywidualistą. W bieganiu większość zależy ode mnie. Mam również apetyt na medale i puchary. Właśnie te dwie rzeczy nakręcają mnie na bieganie – rywalizacja i medale.
 
Co lubisz robić poza uprawianiem sportu i czy też poświecasz temu tak dużo czasu?
Moją odskocznią od sportu jest świat książek. Bardzo pasjonuje mnie również terrarystyka i to ona pochłania sporą część pozasportowego czasu. Jednak najbardziej lubię przysiąść wieczorem wraz z moją narzeczoną przy Playstation i pograć w jakąś fajną grę. 🙂
 

PROGRES WYNIKÓW ADRIANA

DystansPrzed treningiem z DawidemJako zawodnik #IBteam
5 km19:4018:33
10 km39:1837:04
Półmaraton1:26:361:23:36
Maraton3:37:362:58:07

Jeśli jesteś zainteresowany, co dzieje się w świecie biegów wyczynowych, jak trenują zawodnicy i trenerzy IBteam, jakie mamy spostrzeżenia odnośnie metod treningowych oraz co przygotowujemy dla wszystkich amatorów biegania, zapraszamy do subskrybowania. Będziemy chcieli zachęcić czytelnika do dyskusji, przemyśleń oraz działań.  🙂 

Pozostaw komentarz.